info@ortodontiuzmani.net

Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları adlı yazımızı okumaktasınız.Bu yazımızda diş telitedavisi uygulama ücretlerini etkileyen unsurları da ele alacağız. Diş sağlığı insanlar için büyük önem taşımakta olup diş eğrilikleri sağlık problemi olarak göründüğü kadar, çoğu zaman kişilerce estetik bir kaygıya da dönüşebiliyor. Şüphesiz düzgün halk arasındaki deyimi ile ‘ inci gibi dişler’ herkesin istediği hem sağlıklı hem de hoş görüşlü bir ağız ve diş sağlığına işaret ediyor. Kişiler hekim önerileriyle eğrilik olan dişlerini ortodonti tedavisi ile düz ve sağlıklı dişlere çevirebiliyor. İllere ve ilçelere göre farklılık göstermekle birlikte her sene diş teli fiyatları Sağlık Bakanlığınca belirlenip, farklılık gösterebiliyor.

Diş Teli Fiyatları ve Takılma Nedenleri;

  • Dişler arasındaki boşluklar (aralık)
  • Birbirini iten dişler (çarpıklık)
  • Kırık dişler
  • Isırma bozuklukları (sıkı kapanış, çapraz kapanış)
  • Birbiri üzerinde olan dişler

Ayrıca vakanın durum, tedavide izlenecek ve uygulanacak yöntem ayrıca ortodontistin kullanacağı malzemelerde tedavi ücretinin farklılaşmasını çok büyük ölçüde etkileyen faktörlerdir. En doğru ücret bildirimi muayene sonrasında çekilecek olan panaromik röntgenlerde görünen durum ile netleşebilir. Diş Teli uygulamalarının diş hekimi muayenesinde yapılması gibi bir zorunluluk yoktur. Aksine kendine ait muayenesi bulunan ortodonti uzmanı ile tedaviye başlamanız size daha uyguna mal olur. Çünkü Ortodonti hekimin muayenesini kullandığı için diş hekimine ödenecek ücreti de sizden almamış olur.

Diş Teli Fiyatları ve Etkileyen Faktörler;

*Şeffaf porselen braketler ile tedavi

*Şeffaf plaklarla telsiz ve braketsiz tedavi

*Klasik braketler ile tedavi

*Lingual braketler ile tedavi

Genel olarak tercih edilecek yöntem ve ortodonti bozukluğa göre değişmekle birlikte tel uygulama ücretleri 2.500 bin ve 6.000 bin TL arasındadır.Ayrıca bazı polikliniklerin 1500 tl ye kadar düşük fiyatlarda diş teli tedavisi yaptıklarını duymaktayız.

Diş Teli Fiyatları ve SSK Ücretleri;

Sağlık Bakanlığı yasalarınca diş teli tedavisi sorunlu bir sağlık nedeni olmayıp tamamen özele giren bir harcama olarak görülüyor. Ayrıca devlet hastanelerinde 8 yaşın altına diş teli uygulaması yapılmıyor. 18 yaşın üzerine de ücretli olarak yapılıyor. 8- 18 yaş aralığında ise bazı durumlarda diş telleri takılıyor ve 1.000 TL gibi bir ücret alınıyor. Ama sıra bekleme durumunun çok uzun sürdüğünden bahsediliyor. Yani aldığınız sıranın gelmesini beklediğiniz sırada 18 yaşınızı aşarsanız takılması ve SSK tarafından yüzdesinin devlet hastanelerinde karşılanmaması durumuyla karşılaşılabilir.Diş Teli Fiyatları adlı yazımızı okudunuz. Ortodonti Fiyatları adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.Diş teli fiyatları 2014 yılında yaklaşık %10 artabilir.2014 teki diş teli fiyatlarını en kısa zamanda sitemize ekleyeceğiz.