info@ortodontiuzmani.net

Ankara Ortodonti Uzmanlarından Diş Sağlığı Uyarısı

Ankara ortodonti

Ankara ortodonti

Ankara Ortodonti Uzmanlarından Diş Sağlığı Uyarısında bulunuldu. Vücut sağlığı ağız sağlığından başlamaktadır. Ankara Ortodonti tedavisi gerçekleşmeyen bir çürük ülser, kalp, damar, romatizma, kemik erimesi gibi hastalıklara neden olduğunu bildirdi.

Ankara Ortodonti diş temizliği ve bakımına önem göstermemenin genel sağlığı etkilemesinin yanında kişinin öz güveni sosyal durumunuda etkilediği, önlem alınmadığı taktirde kalıcı sorunlara neden olduğu bildirildi.

Ankara ortodonti 30 yaş üstü yetişkin bireylerin yedi birinde görülen yetersiz ağız sağlığının sosyal ilişkilere, iş yaşamına, psikolojik ve günlük hayattaki aktiviteleri azalttığını belirtmiştir. Bilimsel çalışmalar diş problemlerinin estetik kaygılar, kişinin kendine olan güveninin kaybetmesi, psikolojinin bozulması gibi etkilere neden olmaktadır.

Türkiye nüfusunun dörtte biri ağız kokusu problemi yaşamaktadır. Bu tür sorunu olan hastaların diğer insanların yanında bulunmaktan çekinme, antisosyal bir yapıya neden olmaktadır. Buda kişinin yaşamından aldığı mutluluğu azaltmaktadır. Ağız kokusu problemi bir hastalık olup tedavisi mümkündür. Ağız kokusu Ağız ve diş sağlığı problemlerini işaret etmektedir.

Avrupa birliği ülkelerinde ortalama olarak 3 ayda bir diş fırçası değişimi yapılmaktadır. Türkiye’de bu oran ortalama olarak bir yıldır. Türkiye’de her dört kişiden biri dişlerini hiç fırçalamamaktadır.

Tedavisi gerçekleştirilmeyen her çürük diş önce kanal tedavisi, ardından diş çekimi, yerine diş koyma ve sonunda implant yapılmasına kadar ekonomi ve sağlığı etkileyen bir zincire neden olmaktadır.

Sağlıklı dişler ve mutlu bir gülüş için altı ayda bir diş hekimi kontrolüne gidilmelidir. Diş fırçalama şeklinden fırça seçimine, macun kullanımından diş taşı temizliğine, süt dişlerinden ağız kokusuna kadar halk arasında bilinen yanlış ya da eksik bilgilerin paylaşılması diş ve ağız sağlığını tehlikeye atmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir