info@ortodontiuzmani.net
Ankara Ortodonti

Ankara Ortodonti Diş Taraması

Ankara Ortodonti

Ankara Ortodonti

Ankara Ortodonti Uzmanları tarafından Anaokulu öğrencilerine yönelik diş taraması yapıldı. Ankara Ortodonti Uzmanları Platformu tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ankara Mamak İlçesinde anaokulu öğrencilerine yönelik diş taraması yaptı.

Ankara Ortodonti uzmanı tarafından muayeneden geçirilen çocukların durumları ve tedavi ile ilgili yapmaları gereken hususlar konusunda ailelerine bilgi verildi. Yapılan Muayenenin bölgede bulunan ana okullardan geldiği bildirildi.

Muayene ve Kontroller sonrasında öğrencilere Ankara Ortodonti tarafından Diş fırçası, Diş Macunu, Boyama Kitabı ve kalem dağıtımı yapıldı.

Minik Öğrencilere ağız ve diş bakım konusunda bilinçlendirmek için üç ay boyunca çeşitli programlar düzenleneceği bilgisi verildi. Programlar dahilinde çocuklara ağız ve diş bakımının nasıl yapılacağı, dişlerin nasıl temiz tutulacağı, fırçalama teknikleri, dağıtımı ücretsiz yapılan diş fırçaları ile tarif edildi.

Ağız ve diş sağlığı konusunda ayrıca bilgilendirmeler yapıldı.

Etkinlik sonunda öğrencilere Ankara Ortodonti Uzmanları tarafından sağlıklı dişler sertifikası dağıtımı yapıldı.

Ağız ve diş sağlığını bozan faktörler bireyin vücut sağlığını da doğrudan etkilemekte, diş çürükleri ile dişeti hastalıkları; kalp-damar hastalıkları, yüksek tansiyon, kemik erimesi, şeker hastalığı ve kadınlarda erken doğum ve düşük doğum ağırlığı risklerini artırmaktadır.

Ayrıca Ankara Ortodonti Keçiören’deki lise öğrencilerine yönelik ağız ve diş taraması yapıldı.  Program kapsamında öğrencilere diş fırçası ve diş macunu hediye etti.

Sağlıklı bir yaşam için bilgilendirme ve sağlık tarama faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Ankara Ortodonti tarafından Keçiören’deki lise öğrencilerine yönelik ücretsiz ağız ve diş sağlığı taraması yapılarak diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.

Kalaba Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ndeki tarama programına, ağız ve diş sağlığının tüm bireyler için büyük öneme sahip olduğunu belirterek dişlere gösterilen özenin ileriki yaşlardaki oluşabilecek sorunları engellediğine dikkat çekti. Öğrencilere diş fırçası ve diş macunu hediye eden Ankara Ortodonti, “Sağlıklı ve bilinçli bireyler yetiştirmek için lise öğrencilerine yönelik ücretsiz ağız ve diş taraması yapıyoruz. Uzmanlarımız gerekli uyarıları yaparak öğrencilerimize diş hastalıkları konusunda bilgiler veriyorlar” dedi. Sağlıklı bir yaşam için diş fırçalama alışkanlığının kazandırılmasının önemine vurgu yapılan konuşmada, ağız ve diş tarama faaliyetlerinin devam edeceğini söyledi.

Programda doktorlar, öğrencilere; diş çürükleri, diş eti hastalıkları, ağız ve diş sağlığının korunması, doğru diş fırçalama yöntemleri konusunda önemli bilgiler verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir