info@ortodontiuzmani.net
Ortodonti Uzmanı

İzmir Ortodonti

 

ortodonti uzmanı

ortodonti uzmanı

izmir ortononti uzmanları

İzmir Ortodonti C.S.’nin tedavisini gerçekleştiren Ortodonti Uzmanı, hastada sınıf 3 fasiyal asimetri  hastalığı bulunduğunu belirtti. Diş ve yüz yapısı ergenlik döneminde belli bir düzen içinde gelişim gösterir. Ergenlik döneminde genetiksel olarak, darp givi etkenler çene yapısının gelişim sürecini bozmaktadır. Gerek estetik gerekse çiğneme fonksiyonunda bozukluklara yol açmaktadır. C.S.’nin tedavisini dişlere sabit tel tedavisi ile uygulandığı belirtildi.Tedavi süreci sonunda C.S.’nin diş dizilimi doğru konuma getirilmiştir. Yapılan Ameliyat sonrasında C.S.’nin tamamen sağlığına kavuştuğu estetik, çiğneme bozukluğu gibi bir sorunun kalmadığı bildirildi.
İzmir ortodonti, her diş hekimin ortodonti uzmanı olmadığını, ortodonti uzmanı olabilmek için diş hekimlerinin 4-5 yıl daha eğitim almaları gerektiği bildirilmiştir. Ortodonti hastalarının uzman bir diş hekimine başvurmaları gerektiği yoksa tedavi sürecinin iyice uzadığı bilgisi verildi.
Ebeveynlerin herhangi bir olmasa bile çocuklarını beş yaşında bir ortodonti uzmanına muayene ettirmeleri gerektiğini belirten yetkililer böylece ilerde ameliyata gerek kalmadan çene bozukluklarının tedavi edildiğini bildirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir