info@ortodontiuzmani.net
Ortodonti Uzmanı

Ortodonti Tedavi Süresi Kısaldı.

Ortodonti tedavisinde Dişlerin düzelme hızını artıran yeni teknoloji Ankara’da tanıtıldı. Tüm dünyada uygulanmaya başlayan yöntemle tedavi süreleri yarı yarıya azaltıldı. Çapraşık dişleri, diş tellerini daha az süre kullanarak düzelmelerini sağlanabiliyor.

Ortodontik tedavi gören hastaların tedavi sürelerini kısaltacak yeni uygulama, Ankara’da yapılan ortodonti kongresinde tanıtıldı. Her hastamızın ortak sorunu tedavi sürelerinin uzun olmasıydı. Kabul gören yeni tedavi yönteminin ortodonti tedavi süreçlerinde yeni bir çığır açtığı kaydedildi. Ankara’da her yıl yapılan, tüm dünyadan ortodontistlerin çok yüksek katılımı ile gerçekleşen ortodonti kongresi gündemi “hız ve süreler” oldu. Diş hareketi hızlandırma yöntemleri açısından çalışma sonuçlarının çok başarılı olduğu bildirildi.

Tedavi süresince, her gün, kullanılan yeni yöntem bir süre hastamız tarafından tatbik ediliyor. Ortalama olarak 24 aylık tedavi süresi 14 ay sürmesi yeni yöntemin başarısını ortaya koymaktadır.

Ortodontide Yeni teknolojinin sosyal yaşamında diş telini sorun yapan hastalar için sevindirici bir gelişme olduğunu belirtildi. Yeni yöntemin Kişiye uygun olup olmadığına ortodontist tarafından muayene sonrası karar verileceği bildirildi.