info@ortodontiuzmani.net
Ortodonti Uzmanı

Erciyes Üniveristesi'ne Ziyaret

Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi,  Association for Dental Education in Europe tarafından ziyaret edildi.

Prof. Dr. D.White başkanlığında, Dr. E. Delap, Dr. A. Verhoef  ve Prof. Dr. A. R. Mendes Diş Hekimliği Fakültesi’ni ziyaret ederek araştırma ve klinik hizmetleri inceleyrek genel bilgi aldı ve fikirlerini sundular.

Association for Dental Education in Europe grubu bu ziyaret kapsamında eğitim sistemi ve ve verilen dersler ile ilgili olarak başta dekan Prof. Dr. Alper Alkan ve diğer öğretim üyeleri, doktora/uzmanlık öğrencileri ve lisans öğrencileri ile birlikte ayrı ayrı toplantılar düzenlediler. yedi günlük ziyaret sonunda Association for Dental Education in Europe grubu tarafından bir değerlendirme yapılarak bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirme ve değerlendirmede Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin  fiziksel imkânlar, alt yapı ve makine-teçhizat, hasta çeşitliliği açısından ve katkısı olan tüm akademik personelin eğitim ve öğretim hizmeti düzeyinde yeterli, istekli ve gelişmeye açık olduğu vurgulandı.

Erciyes Üniversitesi Hülya-Mehmet Tatar Diş Hekimliği Fakültesi, Association for Dental Education in Europe tarafından Türkiye’de ziyaret edilen altıncı Diş Hekimliği Fakültesi oldu. 28- 30 Ağustos 2014 tarihlerinde Lentonya’nın başkenti Riga’da düzenlencek ’40’ıncı Association for Dental Education in Europe yıllık Kongresi’nde, Association for Dental Education in Europe Yönetim Kurulu tarafından ErciyesÜniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne törenle ‘Denetlenme Sertifikası’ verilecektir.