info@ortodontiuzmani.net
761

AÇBİD 8. Uluslarası Kongresi

Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneği”nin düzenlediği AÇBİD 8. Uluslarası Kongresi, 28 Mayıs-01 Haziran 2014 tarihleri arasında Mardan Palace,Kundu/Antalya’da salonunda gerçekleştirilecek.

Kongre her yıl olduğu gibi bu yıl da Antalya Mardan Palace’da 28 Mayıs-01 Haziran 2014 tarihlerindeki gerçekleştirilecek. Bilimsel ve sosyal program bakımından zengin olduğu belitilen bu yılki toplantıda dünyada ve Türkiye’de alanında saygın bilim adamları hem konuşmalarla hem de kurslarla bilimsel bilgi ve becerilerini katılımcılarla paylaşacak. 

Geçen sene düzenlenen kongrede implant başlığının gördüğü ilgi dikkate alınarak implant oturumlarının genişletileceği ve dentoalveoler cerrahi, ağız hastalıkları ve oral patoloji konularına yer veren bir oturumun da programa ekleneceği bellirtilmekte. 

Kongreye katılacak konuşmacılar ise şöyle: Daniel Buchbinder, Nabil Samman, Federico Hernandes- Alfaro, Christopher Viozzi, George Obeid, Rafael Ruiz-Rodriguez, Vitomir Konstantinoviç, Peat Haers, Joseph Choukroun, Vladimir Popovski, Peter Ayliffe, Nicholos Kalavrezos, Jay Malmquist, Louis Mercuri, Guang Yan Yu, Kemal Mustafa Tekeli, Edwin Payne, Ilanko Ilankovan, Mohammad Bayat, Stephen E. Feinberg, Fereydoun Pourdanesh, Devin Okay.

Ayrıntılı bilgi için: www.acbid2014.org

Değerli AÇBİD ailesi üyeleri ve meslektaşlarımız,

Derneğimizin 8.  Uluslarası Kongresinin  başkanlığını yapmaktan onur duymaktayım.

Kongremiz her yıl olduğu gibi bu yıl da Antalyada , Mardan Palace’da 28 mayıs-01 haziran 2014 tarihlerindeki gerçekleşecektir. Bilimsel ve sosyal olarak dopdolu bir programla sizlerle biraraya gelmek arzusundayız. Bu yılki toplantımızda 7 yıldır oluşturulan iskelet aynen korunmuş olacak; Dünyada ve Türkiye’de alanında saygın bilim adamları hem konuşmalarla hem de kurslarla bilimsel bilgi ve becerilerini  bizlerle paylaşacaklar. Ayrıca  sözlü ve poster bildirileriyle birçok araştırma ve yeni uygulama ile ilgili bilgi sahibi olacağız. Geçen sene düzenlenen kongremizde implant başlığının gördüğü ilgi dikkate alınarak implant oturumları genişletilecek ve dentoalveoler cerrahi, ağız hastalıkları ve oral patoloji konularına yer veren bir oturum da programa eklenecektir.

Sergi alanında  sektörün seçkin firmalarıyla buluşabileceğimiz gibi, sosyal olarak da birçok sürpriz bizleri bekliyor olacak. Toplantımızın Antalya’da, böyle güzel bir mekanda yapılıyor olması ve programların erken başlayıp saat 16:00 civarında sona ermesi de, kışın bitiminde özlemini duyduğumuz denizin tadını çıkarabilmemiz için fırsat oluşturacaktır. Böylece bilimsel program sonrasında dinlenme, eğlence ve spor imkanı da bulunabilecektir.

8. Uluslararası kongremizde siz değerli Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneğinin tüm üyelerini ve meslektaşlarımızı ve misafirlerini Antalya’ya bekliyoruz.

Sevgi ve saygılarımla

Prof. Dr. Sina uçkan